Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enkelejda Arifi & Hysni Alushi - Potpuri 2017  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Hysni Alushi

07/12/2016

2016-12-07T17:34:25+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Potpuri 2017" kënduar nga Enkelejda Arifi & Hysni Alushi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Enkelejda Arifi & Hysni Alushi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Fatlume Popovci. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Qpo na lujka nana ajde sa shyret
E ka martu djalin o djalin e vet

Hajt luni ju motra o hajt luni ju bija
Sa gezim te madh na ka sot shtepija

Ref
Sheqer quno esht dashnia
e ta mer mendjen e kokes
Mos harro nenen te shpia
Se bohesh gazi i botes

O sheqeri i nenes sa i urt ti ishe
Prej se je martu be quno na ke gzu 10 fishe
Je ala me qunin gushen si pellumbi
Ajo qe ne jet te pruni ki me qen djali saj

O sheqeri nenes ty te don shoqnia
Gjithkush ne ket bot brej
Quno ka vendin e vete
Je ala me qunin gushen si pellumbi
Ajo qe ne jet te pruni ki me qen djali sajMë Shumë Këngë Nga Enkelejda Arifi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet