Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ennys - A Mkujton Diksuh Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Sikur dheu mem ngreh.. me ndjej qe ka me vdek
a thu dikush qet lot.. Xhenazen tu ma prek
a thu ki mu kon ngat.. doren me ma shtrengu
a thu ka me ni fjalen e fundit prej teje tdu
dy metra ner dhe.. po n`qiell muj me kshyr
me shpirt jom n`tok.. po syt i kom mshel n`dyr
i sy m`ka mbet qel.. a thu t`mirat mi harrun
i vet`dishem n`parajs.. 1 grusht dhe ma gjun
pi sho nanen e baben..tu kajt sikur fmi
tjert s`qesin pik loti.. Po qielli lshon shi
Tash shkova nga kjo bot.. si mos me egzistu
1 femer qe e pata.. per 1 jav m`kishte harru
si 1 hije i percjelli.. hapat qe po i bon
zhytet naper rrug..kerkush ndihm si ofron
tash pe kuptoj.. se m`kan dasht per interes
krejt ishin lut.. Ishalla enisi Vdes

ReFF
a ka dikush qe mkujton edhe pse sjom tu jetu
ku jon ata qe kashja per ta e kajshin per mu
domethan kerkush sum kujton edhe krejt i di
sa mkan dasht e mkan kujtu me qet rren lan deshmi

a m`kujton dikush tash.. a ma kujtojn at emer
Sdi qysh kom jetu.. cdo her me plag n`zemer
Verteta tash po m`dhem.. po von e kuptova
qysh thikat e tjerve.. n`shpin i perballova
du ta perqafoj 1 nan.. edhe 1 bab qe m`kan rrit
per tjert sum intereson.. se qellimin e kan arrit
tash pushoj i qet.. sem ther mo zemra
dikur me dashuri.. e tash po t`harron femra
shumica shkojn perpara.. po me fryt t`bardh
Gabime s`bona kurr.. si prej Qiellit me ardh
e kom vetbesimin.. eci me to krah per krah
sikur n`tok edhe ktu.. Filloj me Bismilah
e kom zotin me vete.. juv hiki rrugve t`kqija
lotet e familjess.. i kujtoj hala te shpija
Sdu me perfundu hiq.. se njerzija o flliq
besoj shejav t`zotit.. Mos beso n`at kryq

ReFF
a ka dikush qe mkujton edhe pse sjom tu jetu
ku jon ata qe kashja per ta e kajshin per mu
domethan kerkush sum kujton edhe krejt i di
sa mkan dasht e mkan kujtu me qet rren lan deshmi


Ky tekst u dërgua nga Donmango


Nuk kemi video për këtë këngë.


Ennys
Publikimi: 20/02/2009


Ennys - A Mkujton Diksuh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Mkujton Diksuh".
3. Video është e këngës "A Mkujton Diksuh", por nuk këndohet nga Ennys.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ennys:


Komente 0