Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enrika Derza

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Shkodër 
BIOGRAFIA: Enrika Derza është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop-rock. Në vitin 2011, Enrika Derza ishte finaliste në The Voice of Albania 1. Në Maj 2012, Enrika Derza merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Jam E Imja". Skena do te ndizej nga nje kenge rock-simphony e interpretuar nga nje kengetare, nje nder me te preferuarat e spektaklit "The Voice of ALbania", nje nder konkurentet per te qene edhe fituese, Enrika Derza....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

Voice Of Albania

Komente

1 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Silvi Mema

Jola Puci

Valbona Gjezo

Shamsah

Ajkuna Anxhaku

Feride Kurti

Diana Ruci

Enkelejda Qesku

Himena Ymeri

Hirushe Xhemali

Tags: Enrika Derza, Enrika Derzi, X-Factor


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet