Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enrique Iglesias

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  22
 • Emri i Vërtetë:
 • Enrique Miguel Iglesias
 • Vendlindja:
 • Madrid 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Sh.B.A. 
 • Mosha:
 • 45 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enrique Iglesias është një këngëtar i huaj shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enrique Miguel Iglesias Preysler është këngëtar spanjoll-filipinas. Famën ndërkombëtare e arriti në Meksikë e cila e ndihmoi shumë atë të bëhej i famshëm në Amerikën Latine, ShBA dhe Evropë, duke shitur shumë albume në gjuhen spanjolle në atë periudhë. Por pa ardhur akoma shekulli i ri, ai hyri edhe në tregun e muzikës në gjuhën angleze dhe gjithashtu pati një sukses shumë të madh, duke shitur rreth 50 milion albume në të gjithë botën, dhe një fi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Arash

Michel Teló

Luis Fonsi

Tarkan

Kanye West

Usher

Ne-Yo

Josh Turner

Akon

Will.I.Am

Tags: Enrique Iglesias


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet