Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Zhula - Human Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  17

E kujtoj si dje
Kohën kur isha fëmi
T’lumtur unë e ti
Një pjatë harmoni.

E janë njerëzit sot
Nga leku si robot
Vëllezër prej një gjaku
Virten për një tokë.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Harron se je dhe ti një njeri
Ke ndjenja edhe ti.

Aaaaahaaa mendja paraaa
Ku vete (4x)

Rrugës unë kaloj
Aty ku shkela dje
Toka s’është njësoj
As njerëzit nën re.

Lutem mos ndaloj
Ndjenja humane
Zemra rrahje rreh
Mirësi për ne.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Nuk di kush je
A je një mik I mirë
I shitur, i pështirë
Shitesh si një cop e lirë.

Harron se je dhe ti një njeri
Ke ndjenja edhe ti.

Aaaaahaaa mendja paraaa
Ku vete (4x)
Entela Zhula
Publikimi: 30/11/2013
Festivali: Kënga Magjike 2013
Muzika: Andi Dhoska
Teksti: Entela Zhula
Orkestrimi: Andi Dhoska


Entela Zhula - Human
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Human".
3. Video është e këngës "Human", por nuk këndohet nga Entela Zhula.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Entela Zhula:


Komente 0