Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enver Batllava & Riza Selimi - Moj Kosovë Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


O Moje Kosove oh moj krism e gjate
Gjithe jetove o mor nën shterngat
Tu ju dal ne ballë o mor korbav te zi
Qe te rrishin o mor mbi qati

O shum e plaget mori oh mi ke ne zemer
Per t’rujt nderin o mor po te rujten emër
Gjith u dole zotë oh te shtrejtav troje
Per ti rujt oh mor te bardhat kroje

Per gryk pushke oh mor bijt te kan dale
T’rujten fusha oh mor t’rujten male
T’rujten driten e diellit t’rujten t’part e fisit
T’rujten qiellin oh mor te rujten plisin

Neper shekuj oh mor po e rujte nurin
Se ne zemer oh mor e ke Flamurin
Flamurin Kombetar oh mor kuq e zi
Ke me veti oh more paj Nanën Shqipeni
Riza Selimi & Enver Batllava
Publikimi: 27/10/2012
Muzika: Riza Selimi
Teksti: Avdullah Blakqori


Enver Batllava & Riza Selimi - Moj Kosovë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Moj Kosovë".
3. Video është e këngës "Moj Kosovë", por nuk këndohet nga Enver Batllava & Riza Selimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Enver Batllava:


Komente 0