Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enver Petrovci

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  7
 • Vendlindja:
 • Prishtinë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 67 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Enver Petrovci është një këngëtar i njohur. Enver Petrovci është një aktor dhe regjisor shqiptar. Në fillim studoi në Shkollën e Lartë Pedagogjike në Prishtinë në degën e aktrimit, më pastaj mbaroi studimet Universitare për aktor edhe në Fakultetin e Arteve Dramatike në Universitetin e Beogradit. Ka arritut një karriere shumë të sukseshme në Teatër nëpër mbarë ish Jugosllavinë duke u vlerësuar një nga aktorët me të famshëm të asaj kohe. Interpretimet e tij në film ishin gjithashtu shumë të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Enver Petrovci

Komente 0