Më mbaj mend (për 1 muaj)

Shtrij Krahët E Valerizoj

Sot lëkurën time kam kostum dashurie,
Qumështore me të ngrohtat valë e me vesë.
Hidhem e arabeskoj në fluturim të virgjër,
Mëngjeset e bukura sërish i përshëndes.

Mos më vëzhgoni ju sy të shqyer e të inatosur,
Që gjoksin me këmishë të zezë keni ngjeshur.
E gurëzuar kënga juaj resht e thëngjillosur,
Errësirën përshkon, posi drurë të zhveshur.

Unë,shtrij krahët , qetë dhe lehtë fluturoj.
Mes fijeve të diellit të fshehur u rivalëzoj!...

- Poezi nga Enxhi KrasniqiNuk ka akoma asnjë votë


Komente 0