Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ti Këpus Zinxhirët

Shpirti po më bredh
dhe ndjehëm e mundur
e penguar dhe e pafatë,
koha gjithkah më hedh...

Dua t më shërohen
plagët mendore,
dua të asgjësoj frikën
dua të nderprej vuajtjen
dhe të penguarit shpirtëror të ikën.

Dua të shëroj mendjën e trazuar
dhe zemrën e plasur
ti këpus zingjirët
që jan palosur...

Dua të kam një ditë të re ,
një forcë të re,
dua të jam e vendosur dhe
përplot hare...

Dua...Dua...që edhe në jetën time
të ndodhin qudira dhe befasira...

- Poezi nga Enxhi KrasniqiZgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente mbi këtë krijim