Enxhi Kulla
Enxhi Kulla
Enxhi Kulla
  • Vendlindja:
  • Laç Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Enxhi Kulla është këngëtare. Enxhi banon në Tiranë. Ajo studion violinë dhe ëndrra e saj më e madhe është të bëhet një muzikante me emër dhe pse të qënit shkenctare e sheh si një alternativë të mirë. Këngëtarët e saj të preferuar janë Ariana Grande dhe Jessie J. Ka një karakter ekspresiv dhe ardhja në ‘The Voice Kids’ për të ishte një hap i paevitueshëm për të realizuar ëndrrat e saj.

Në vitin 2018, Enxhi Kulla merr pjesë në Voice Kids Albania. Në të premten e katërt të audicioneve per ‘The Voice Kids Albania 2018’, ka pasur disa performanca mjaft të bukura ku një ndër to ishte edhe Enxhi Kulla, 12 vjeçarja nga Laçi e cila është vajza e këngëtares Dhurata Aliaj. Enxhi me zërin e saj fantastik ka bërë që të kthehen të trija karriget, dhe në fund ka vendosur që të shkojë me skuadrën e Renis dhe Aleksandër Gjokës.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 1