A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enxhi Nini

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  33
  • Origin:
  • Tirane 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Enxhi Nini is a popular singer. Enxhi Nini është vajza e Dorian Ninit dhe Violeta Gjokës. Pasioni i saj për muzikën ka filluar kur ajo ishte vetëm 6 vjeç. U diplomua ne Konservatorin e Sata Cecilia në Romë për violinë dhe gjithashtu është një nga drejtueset e kompanisë Acromax. Në Dhjetor 1992, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Eja Të Vallzojmë". Në Dhjetor 1993, Enxhi Nini merr pjesë në Festivali i 32-të në RTSH me këngën "Ti Je Vetja Ime". ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Valbona Zhuleku

Alisa Baraku

Laureta Meci

Valbona Peraj

Behare Shala

Elida Kryeziu

Saranda Imeri

Liria Dedvukaj

Antigona Sejdiu

Antigona Rustolli


Tags: Enxhi Nini

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019