Enxhi Vlashi
Enxhi Vlashi
Enxhi Vlashi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Enxhi Vlashi është këngëtare e njohur. Enxhi Vlashi eshte nje kengetare e re dhe e mirenjohur per interpretimin e saj te muzikes popullore, sidomos te Shqiperise se Mesme dhe te Trevave te Veriut (Maqedoni dhe Kosove).

Më datë 4 Tetor 2013, Enxhi Vlashi publikon videoklipin "Xhan Xhan".

Më datë 10 Prill 2014, Enxhi Vlashi publikon videoklipin "Ma Ka Thon Baba".

Më datë 8 Gusht 2014, Enxhi Vlashi publikon videoklipin "Dashuri Vere".

Në Maj 2015, Enxhi Vlashi merr pjesë në Top Fest 12 me këngën "Një Tjetër".

Më datë 14 Shkurt 2015, Enxhi Vlashi publikon videoklipin "Shpirti Im Binjak".

Më datë 20 Korrik 2016, Enxhi Vlashi publikon videoklipin "Potpuri Dasmash 2016".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:


Komente 0