Më mbaj mend (për 1 muaj)

Epoka 94 - Dua Jetën Ta Jetoj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Si një komet një meteor
për jetën time kam çka tregoj
rrug e gjatë një tregim i mirë
me shumë ndjenja duke pirë

Shumë i etur për shoqëri
gjithmonë së bashku
deri në agim
argëtim pa fund xhepat plotë
çdo moment të jetës
dua ti shijoj

Dua jetën ta jetoj
dua çdo çast të kujtoj
vitet ikin
dhe shumë shpejt
po kalojnë

Lart në qiell një yll i shëndritshëm
na buzëqesh na jep pakëz dritë
jeta ime një vullkan i qetë
histori e shkruar në mesjetë

Një aventur një udhëtim në kohë
një faqe e re për tkaluarën tonë
rrugë pa fund është jeta jonë
çdo moment të saj
dua ti jetoj


Ky tekst u dërgua nga Shkëlzen AdemiEpoka 94
Publikimi: 19/10/2020


Epoka 94 - Dua Jetën Ta Jetoj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dua Jetën Ta Jetoj".
3. Video është e këngës "Dua Jetën Ta Jetoj", por nuk këndohet nga Epoka 94.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Epoka 94:


Komente 0