Më mbaj mend (për 1 muaj)

Epoka 94 - Qyteti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Njerēz që vijn e shkojn
Por disa gjëra nuk ndryshojn
N’këtë qytet që unë e dua
Pa kufij
Shoh ftyra që buzëqeshin
Të rinjë pērplot vullnet
Gjallëria smungon kurrë
Nkētë qytet

Kujtimet nga vitet që ecin
Vendi i njëjtë njerzit tjerë I shoh
Kujtoj veten kohën me ty
Të shoh ulur aty
Tek më pret mua me kitar
Këngën tonë bashk ta këndojm
Shoqërin e kemi përball
Kënga le t’jehon

Jeta pa dashuri
Pa muzikë e shoqëri
Sdo të ishte fare e plotë
Hajde ta qojm nga njē got

Shëtitëm botën qfar nuk pam
Perendim lindje jug dhe veri
Asnjë vend I botës smu duk
I bukur si ti
Vitet po kalojn
Por bukurin se ndryshon dot
Qyteti ma I bukuri nbotë


Ky tekst u dërgua nga Shkëlzen AdemiEpoka 94
Publikimi: 13/02/2021
Teksti: Jehona Lumi
Vokal: Labinot Reçica
Komponimi & Orkestrimi: Rrecords
Produksioni: Labinot Reçica
Regjia & Skenari: Burim Arifi
Kamera: Red Media
Edit: Berat KryeziuEpoka 94 - Qyteti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Qyteti".
3. Video është e këngës "Qyteti", por nuk këndohet nga Epoka 94.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Epoka 94:


Komente 0