Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Corrupted - Shqipe Si Na (Feat. Rexha)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


intro
hej (hej) yeah (yeah) (huh uh) (hejhej)
yeah ec - family
ec - family in the house
(sickoz by heart)

conflic
ku t'shkosh londer shqipet e verteta
pa gjykim ska k'shtu e ka jeta
shoku mos rrej se sbon pune me goj
e vertet shqipet si na pushtojn n'ket loj
hallakatu sa t'dush veq kuja moj gjuj
rri n'vend tan vlla shuj e mos luj
mos e ban keq kuj ban si njeri
endrro t'jesh e-c se ullheqin dhen'angli
ku po don me shku se e loja osht e jona
jeni po pak von per me hi n'troje tona
kta ishin t'part, por i myllen tana dyrt
tan u ban rrepera, kan nevoj me i hap syt
krejt xhelozun kur sickoz by heart fitun
po krejt i kina qu n'kom at nat me zhurm
ska ransi ku ke shku e ku ke ken
keni pa, skeni pa, por shipe si na nuk gjen

rameka
hej urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na s'mun gjena

urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na smun gjena

rexha
ka erdha, ka hini ka dera
qysh pi ghuj rimat t'nxeta si vera
e qelum deren per kejt ta rappera
hini mrena, mos ta nin se na nxena
se e-c sickoz folim veq realitet e jo rena
m'paska fal zoti yll me stil
femnat thojn se jom yll
n'mikrofon jam si ronaldinho me tkill
the se lype dhe the se shipe si ju kurr si gjaj
ku ka, ska, sikur un, jom prishtinali o daj
jom unik si katil kejt po thojn dojn mem vra
erdha me knu zemen, po qka t'bon ty o vlla
inatqit flasin, folin mas shpine
n'ftyr, kryt n'beth ta rrasin, me sukses kejt i plasim
[slitta] tash qou kosov qou shqipni
edi ska sbh pa ec
kom vjet me talent, po hala jom i ri
jom shqiptar deri n'fund, ska lidhje se jom rrit n'angli

rameka
hej urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na smun gjena

urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na smun gjena

slitta
kush tha e-c ra, kush tha se mire na pa
mu erindin tu u rr'zu, hapi syt vlla
se tu ka bo mjegull, e sje ka sheh n'rregull
o sna njeh mir, na t'pim gjak n'vetull
kudo qe po shkojm thashatheme nigjojm
ky kshtu, ai ashtu, kta veq sene trillojn
kur vjen puna per biznes e lidhim mir kalin
e ske ka shkon pa dhon lekt, kerkan nuk e falim
pra m'nigjo ktu shoku, e-c jan shipet loco
ruju goja mos t'rreshket se ta fus kryt n'choke-hold
shit i get so cold kur dikush um cenon, kur dikush um teston
o barbon a kupton se na era corrupted gjithmone veq udhheqim
n'kater ant bajm me gisht,
jo njerin po na prishim dreqin e gjithnji marrim emer,
jem pak t'korruptum por edhe sickoz me zemer

rameka
hej urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na smun gjena

urrej shok, kujt i plasi
bojm sene flak si gasi
ndaq knena, ndaq anena
shqipe si na smun gjena


Ky tekst u dërgua nga  Gazmend

Era Corrupted - Shqipe Si Na
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shqipe Si Na".
3. Video është e këngës "Shqipe Si Na", por nuk këndohet nga Era Corrupted.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Corrupted:


Komente 0