Tema: Poezi Për Stinët

Dita E Pare E Pranveres

Pranvetra dhe lulet erdhen
Ditet e ngrohta u afruan
Koha e bukur erdhi
Shetitjet me shkollen u afruan
Pamjet madheshtore te natyres erdhe

Pemet me gjethet e gjelberta
Pesqit notojne neper ujin
E kaltert sikur ngjyra e qiellit
Pylli parqet jan vende natyrore
Vende te bukura e te qeta
Degjohen cicerimat e zogjeve
Qe sapo kan dal nga vesa

Dita e pare e pranveres
Dita me e mbrekulluedheme
Nga dimri
Diten e pare te pranveres
E kemi pritu qe nga dita e par
E Dimrit
Pra urime diten e par te
PRANVERES GEZUAR

- poezi nga Era Fazliu


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3Më shumë nga Era Fazliu