A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babi

Nje dite e nje nate,
Do jene pak,
Per te te shprehur,
Ty baba dashurine,
Qe eshte mbjelle si nje lule
qe s'do vyshket kurre.
Dhe qe emri jot do te mbreteroj,
Ne cdo qelize time,
Se cdo gje qe bej
dhe qe do te bej per ty,
mua prape do te me duket
me te vertet shume pak.

- prose written by Era Jenishi


- Submitted by Era Jenishi -

Choose star rating

Rating:  2.3 / Votes cast:  3Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019