Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi - Fjale Dhe Gjunje Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15

Ishtenate me hene sot nje vit me pare
si nje ujk tinzar te ndieva ty nen lekure
ishte pak mekat, sakrileg vazhdoi
por nuk ishte faj, aspak nuk ishte faj

Ne delir,
gjunjet e tu prekin gjunet e mi
dallezisht tentoje nenqeshje edhe ti
Ne delir,
me vidhje nga nje shikim
ishim ne kufi, pothuaj nje dashuri.

ref:
Flaka ate nate digjte si nje shpirt
nga une dhe ti, fryme nuk i dhame
digjnim qe te dy por nuk ishte zarr
s'ish dashuri, po as shpirt s'i dhame

Une te flisja pak por ti asnje fjale
si nje ujk tinza te ndieja ty nen lekure
ishte pak meat sarileg vazhdoi
por nuk ishte fa, aspak nuk ishte faj.

Ne delir
gjunjet e tu prekin gjunet e mi
dallezisht tentoe nenqeshje edhe ti
Ne delir,
me vidhje nga nje shikim
ishim ne kufi, pothuaj nje dashuri.

ref:
Flaka ate nate digjte si nje shpirt
nga une dhe ti, fryme nuk i dhame
digjnim qe te dy por nuk ishte zarr
s'ish dashuri, po as shpirt s'i dhame


Era Rusi - Fjale Dhe Gjunje
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Fjale Dhe Gjunje".
3. Video është e këngës "Fjale Dhe Gjunje", por nuk këndohet nga Era Rusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Rusi:


Komente 0