Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi - Më E Madhja Dashuri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  39

Si një pulëbardhë
më rrite o nënë
dhe ëndrrat mi thurje
plot dritë e gëzim

O ëngjëll i bukur
o shpirt plot shkëlqim

O vite që ndrisni
me thinja të praruara
në jetët që lindni
atje ju jeni shkruar

O vite që ndrisni
me thinja të praruara
në jetët që lindni
atje ju jeni shkruar

Dhe rrodhën vitet dalëngadalë
o mëmë e dashur
nuk jam më fëmi
dhe ndoshta në ëndrra
të mbeti ndonjë

Sa shpresa sa ëndrra
me gjirin na mëkuat
o nëna të shenjta
ju jetën na dhuruat

Sa shpresa sa ëndrra
me gjirin na mëkuat
o nëna të shenjta
ju jetën na dhuruat

Ju jetën na dhuruat..
Era Rusi
Publikimi: 12/03/2019
Muzika: Agim Rrëza
Teksti: Jorgo Papingji


Era Rusi - Më E Madhja Dashuri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më E Madhja Dashuri".
3. Video është e këngës "Më E Madhja Dashuri", por nuk këndohet nga Era Rusi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Era Rusi:


Komente 0