Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Saraçi - Kam Një Mik E Kam Një Shok  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Muzika:

Shpëtim Saraçi

Teksti:

Jorgo Papingji

Komente

Asnjë Koment

25/05/2007

2007-05-24T23:54:57+00:00Sa shumë kisha dëshirë
që të kem një qen
Por mamit dhe babit
S’di si t’ia them
Une mendjen
e kam mbledhur
Dhe nuk e zgjas
Se qenin e kam zgjedhur
të jetë dalmat
por qenin unë e dua
të mos t’jet nevrik
të jetë një qen i zgjuar
edhe besnik

ref: Kërkova në qytet
un’anë e mbanë
dhe më në fund
e bleva në dyqan
T’ju them nje te vërtetë
nun bëj shaka
si qeni im në botë
nuk ka
la lalaalaaalaa...

II. Nuk jam unë shumë i bindur
Jam në dilemë
Më mirë të kesh një shok
Apo një qen
E di se do të lodhem
Them seriozisht
Do t’i mësoj futboll
Dhe pak anglisht
Por qenin unë e dua
Mos t’jet nerik
Të jetë një qen i zgjuar
Dhe shumë besnik.

Ref. Kërkova në qytet...
N’shëtitje kur un shkoj
me shoqërinë
të gjithë i prezantoj me qenin tim
t’ju them me të vërtetë
nuk bëj shaka
si qeni im
në botë nuk ka


Më Shumë Këngë Nga Era Saraçi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet