Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eralda Jashari - Gurbeti Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Me lot n’sy u nisa
Me lot n’sy udhetova
Sa fort m’u dhimt nana
Zemren ja shkrumova

S’di sa pare me m’i dhan
Nuk e ndroj dashnin për nane
S’jam për larg nane e jemja
Afer teje m’knaqet zemra

Merzin e gurbetit
Zemra ma s’pe mban
S’po ja vlejka nanen
Per gurbet me lan

Vetem nan e shkreta
afer don me m’pas
Ajo s’don evladi
Me I shku n’qosh t’dynjas

Pa ty nana ime
Nuk rri ma n’gutbet
Zemra afer teje
M’rahatohet lehte
Eralda Jashari
Publikimi: 10/05/2022
Muzika: Emin Aliu
Teksti: Sami Aliu
Orkestrimi: Ernes Enko
Mix-Master: Studio Alb-Sound, Bekim Malsia
Video Produksioni: Loni ProductionEralda Jashari - Gurbeti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gurbeti".
3. Video është e këngës "Gurbeti", por nuk këndohet nga Eralda Jashari.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eralda Jashari:


Komente 0