Eranda Bytyqi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  34
  • Vendlindja:
  • Przren 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Eranda Bytyqi është një këngëtare. Ajo talentin per kendim e zbuloi qe ne moshte te vogel. Fillimet e saj si kengetare e re i kishte ne spektaklin per femije "Gjeniu i vogel". Pasionin e saj per muziken e vazhdoi dhe me pas duke nisur studimet per Canto ne shkollen e mesme te muzikes "Lorenc Antoni" ne Prizren. Në vitin 2013, Eranda Bytyqi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5. Ajo ishte kosovarja e vetme e cila na perfaqesoi deri ne finale te ketij spektakli ku dhe u shperblye me çmi...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Anastasja Skënderaj

Laura Lila

Feti Peraj

Graciela Marku

Rinesa Peci

Anita Lestrani

Biondina Latifi

Enea Jakupi

Eda Maliqi

Lorena Rusinovci


Tags: Eranda Bytyqi

Krijo Një Kartolinë