Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Eranda Bytyqi
  • Vendlindja:
  • Przren 
  • Mosha:
  • 19 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 20 Shkurt 2000
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♓ Peshqit
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  35

Eranda Bytyqi është këngëtare. Ajo talentin per kendim e zbuloi qe ne moshte te vogel. Fillimet e saj si kengetare e re i kishte ne spektaklin per femije "Gjeniu i vogel". Pasionin e saj per muziken e vazhdoi dhe me pas duke nisur studimet per Canto ne shkollen e mesme te muzikes "Lorenc Antoni" ne Prizren.

Në vitin 2013, Eranda Bytyqi merr pjesë në Gjeniu I Vogel 5. Ajo ishte kosovarja e vetme e cila na perfaqesoi deri ne finale te ketij spektakli ku dhe u shperblye me çmimin e Televizionit Klan Kosova.

Ne muajin Gusht te vitit 2017 ajo mori pjese ne Festivalin e kenges qytetare "Zambaku i Prizrenit" me kengen "Shkelqimi ne bar" te kompozuar nga Gjergj Kaçinari, orkestrim nga Edon Ramadani dhe tekst nga Vlora Jonuzi.

Ne muajon Tetor te vitit 2017 ajo lansoi ne YouTube nje mini-album me kenge shqipe te perpunuara.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Pjesëmarrëse në

Gjeniu I Vogel

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet