Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - Buzet Me Ishin Thare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  58

ohohoho ooooooooooo...

ika dhe të lash unë syt më nuk ti pash
oh sa të kam dasht, oh sa të kam dashur tyyy...
edhe pema ku ne putheshim më parë
degët ishin tharë, degët ishim tharë për neee...
më dhe një shami ti si kujtim të parë,
me lotë e kam larë, me lotë e kam larë për tyyy...
nuk të kisha pranë unë si një vit më parë
buzët më ishin tharë, buzët më ishin tharë për tyyy...
buzët më ishin tharë ,buzët më ishin tharë ohohoho oooooooo...

dikur u takuam syt unë prap ti pash
shumë fjalë nuk ti thash, shumë fjalë nuk ti thash unë tyyy...
Lotët ishin tharë dhe gjumë nuk kish në syyy...
erdha të t'jap tyyy..., erdha të t'jap tyyy... këtë natë
Ëndërr e pafundë kjo nata jonë e parë
dita nuk po zbardhë, dita nuk po zbardhë për neee...
Une të kisha pranë si një vit më parë
buzët më ishin tharë, buzët më ishin tharë për tyyy...
buzët më ishin tharë ,buzët më ishin tharë ohohoho oooooooo...

ika dhe të lash unë syt më nuk ti pash
oh sa të kam dasht oh sa të kam dashur tyyy...
edhe pema ku ne putheshim më parë
degët ishin tharë, degët ishin tharë për neee...
më dhe një shami ti si kujtim të parë
me lotë e kam larë, me lotë e kam larë për tyyy...
nuk të kisha pranë unë si një vit më parë
buzët më ishin tharë, buzët më ishin tharë për tyyy...
buzët më ishin tharë ,buzët më ishin tharë ohohoho oooooooo...


Ky tekst u dërgua nga  Linn`aEranda Libohova
Publikimi: 01/09/2004
Festivali: Mikrofoni I Artë 2004
Muzika: Genti Lako
Orkestrimi: Genti Lako
Teksti: Ardita Jatru


Eranda Libohova - Buzet Me Ishin Thare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Buzet Me Ishin Thare".
3. Video është e këngës "Buzet Me Ishin Thare", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

20

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0