Më mbaj mend (për 1 muaj)


Eranda Libohova - Perhere Te Dua

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perhere Te Dua".
3. Video është e këngës "Perhere Te Dua", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eranda Libohova - Perhere Te Dua  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Këngë e albumit:

"100 Kenget E Shekullit Vol.9"

Komente

Asnjë Koment

13/12/2013

2013-12-13T01:11:03+00:00Nje dite shoku im,
me tha me zemer plot: "Te dua, perhere te dua!"
Zemra mori krahe,
syri drite me celi mua.
Celi buzeqeshja si petale lulesh
erdhi tek une dashuria.
Enderrova une per kete cast te bukur plot me ndjenja
ne netet pa gjume,
por sa thjesht ai, erdhi si nje fllad pa zhurme.
Oh sa shume fjale une kisha menduar
Por vec me sy i fola une.
Dashurine e kishim ne mes nesh perhere,
ajo rritet si lastar i blerte,
ne mes njerezish lozim, qeshim si femije, te dy tok
ne te dy shoku im do te ecim krah per krah ne jete.

Nje dite shoku im me tha me zemer plot: "Te dua, perhere te dua"
Zemra mori krahe syri drite me celi mua
oh sa shume fjale une kisha menduar
por vec me sy i fola une
Dashurine e kishim ne mes nesh perhere,
ajo rritet si lastar i blerte,
ne mes njerezish lozim, qeshim si femije, te dy tok
ne te dy shoku im do te ecim krah per krah ne jete.


Ky tekst u dërgua nga Tea Muho
Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet