A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eranda Libohova - Margjelo


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  26

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

02/03/2008

2008-03-02T18:59:18

Music:

Prenk Jakova

Song from the album:

"100 Kenget E Shekullit Vol.8"


Moj Margjel, mori mal'sore,
ku po shkon me at' kosore?
Ku po shkon moj tu vrapue?
A po vjen o vashë me mue,
se mas teje s'du' me ngelë
O Margjel, o moj Margjel.

[Refreni]:
(O) Margjelo, mori Margjel,
çilma syrin që m'ke mshelë.
O Margjela e Malsisë,
thuja kangve t'çobanisë.

O Margjel, mori sojnike,
bija e Malsisë kreshnike,
mos t'l'shoj zemra moj fisnike?
Trim'i mirë që shkon ne are,
zemren ty moj ta ka mare
e mas teje behet skllav.


Lyrics submited by Besian Krasniqi   namike-Cards (1)

2019-01-16 10:00:53
Margjelo, mori Margjel
Çilma syrin që m'ke mshelë
O Margjela e Malsisë
Thuja kangve t'çobanisë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019