Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Irma Libohova - Apokalips Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Erresire,
Nje shekull plaket
Feks nje drite,
Dhe duart zgjaten
Nje vegim,
Dhe drita tretet nen re,

Humberite,
Dhe djalli grindet,
Peshperin,
Dhe fshihen xhindet,
Dere me dere,
E gjurmet mbeten atje !

Uaha,aha,aha
Mbeten atje.....

Ere e re,
Dhe qielli hapet
Ere e re,
Dhe vdekja zmbrapset
Iken larg,
Dhe idhujt zbresin tek ne,
Ere e re,
Dhe yjet zgjohen
Ere e re,
Dhe diejte therrmohen
Behen drite
E njerezit ngjiten ne qiell

Uaha,aha,aha
Ngjiten ne diell !
Uaha,aha,aha
E behen engjej e diell
.....edhe diell !

Apokalipsi!
Oret i afrohen
S'do shemben malet
Njerezit njerezohen..
Zbrazet ferri,
Arratiset frika !
Diejte ngjizen ne mijera galaktika-ha

Apokalipsi,
Oret i afrohen
S'u shemben malet
Njerezit njerezohen..
Zbrazet ferri,
Arratiset frika..
Diejte ngjizen ne mijera galaktika

Uah-ah-ah-ah-ih...(x3)

Ere e re,
Dhe qielli hapet..
Ere e re..
Dhe vdekja zmbrapset
Iken larg (iken larg)
Dhe idhujt zbresin tek ne
(zbresin tek,zbresin tek,zbresin tek,zbresin tek)

Ere e re,
Dhe yjet zgjohen
Ere e re,
Dhe diejte therrmohen
Behen drite (behen drite)
E njerezit ngjiten ne qiell
(ngjiten ne,ngjiten ne,ngjiten ne,ngjiten ne)

Uaha-aha-uah-aha(uah-aha)
Ngjiten ne qiell
Uaha-aha-aha (uaha-aha)

E behen engjej e diell (edhe diell) (eehh!)

Apokalipsi!
Oret i afrohen,
S'do shemben malet..
Njerezit njerezohen,
Zbrazet ferri,
Arratiset frika..
Diejte ngjizen,
Ne mijera galaktika

Uaha-aha-aha-hiii
Uaha-aha-aha-hiii
Uah-uah-uah-uah

Apokalipsi !
Oret i afrohen ! (jeh)
S'do shemben malet !
Njerezit njerezohen !
Zbrazet ferri !
Arratiset frika !
Diejte ngjizen ne mijera galaktika !


Ky tekst u dërgua nga Klajd Heta

Eranda Libohova & Irma Libohova - Apokalips
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Apokalips".
3. Video është e këngës "Apokalips", por nuk këndohet nga Eranda Libohova & Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0