Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Eranda Libohova - O Mire Se Na Erdhe

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "O Mire Se Na Erdhe".
3. Video është e këngës "O Mire Se Na Erdhe", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Eranda Libohova - O Mire Se Na Erdhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  12

Këngë e albumit:

"100 Kenget Popullore Te Shekullit Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2010

2010-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "O Mire Se Na Erdhe" kënduar nga Eranda Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Nertila Vreto & Redi Penko. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Henez o moj henes
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije
o bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

Rruges kur kaloje
pa zbardhur mire drita
beje gare me henen
kush ben me shume drite
ja de ja te dal
seç i thoshe henes
une me drite verbuar
seç ja mora kenges

Henez o moj henez
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije

O mir se na erdhe
doja te te thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja
(2 here)

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

Kur te dola para
ne diet kisha rene
ti zverdhur e tretur
hene gjysem e ngrene
sy me sy u pame
shkrepen qindra yje
kenge kudo kenduan
te gjithe zogjte ne pyje

Henez o moj henez
te thirra te vije
dritez o moj ditez
dritez perendije

O mir se na erdhe
doja te ta thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja
(2 here)

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendoja
(2 here)

O mir se na erdhe
doja te ta thoja
per ty mysafire
nisa te kendoja

O bilbil i malit
ty te lumte goja
o sa ma kish enda
me ty te kendojaMë Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet