Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova & Xhesi - Ne Zemer Te Mbaj Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  45

Eranda:
Po te them "te dua pran"
Po te them "sa shume te ndjei"
Do tra fal un vertet nje puthje te nzet sa akullin ta shkri

Xhesi:
Jam me nje vall me ty, nje frequence te dy
Une te lezoj pa follur
Me lufton ajo qe ke ne sy

Both:
Ne zemer te mbaj
Ajo te perket vetem ty, me ty do ta ndaj
Ne zemer me mbaj
Ajo ty te don, ty te don dhe jo nuk ka faj
Ne zemer te mbaj
Shpirt qe flet, nuk ka nevoj per fjal
Ne zemer te mbaj, ne zemer te mbaj,
ti me mbaj

Eranda:
Sa her me qendron ti pran, dua te te prek ngadal dhe te sho ne syt e ty imaxhin tim qe shkelqen si zjarr

Xhesi:
Jam me nje vall me ty, nje frequence te dy
Une te lezoj pa follur
Me lufton ajo qe ke ne sy

Both x3:
Ne zemer te mbaj
Ajo te perket vetem ty, me ty do ta ndaj
Ne zemer me mbaj
Ajo ty te don, ty te don dhe jo nuk ka faj
Ne zemer te mbaj
Shpirt qe flet, nuk ka nevoj per fjal
Ne zemer te mbaj, ne zemer te mbaj,
ti me mbaj


Ky tekst u dërgua nga ElonaEranda Libohova
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/11/2016
Festivali: Kënga Magjike 2016
Muzika: Elgit Doda
Teksti: Pandi Laço


Eranda Libohova & Xhesi - Ne Zemer Te Mbaj
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ne Zemer Te Mbaj".
3. Video është e këngës "Ne Zemer Te Mbaj", por nuk këndohet nga Eranda Libohova & Xhesi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0