Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për Atdheun


Atdheu

Derdhet gjak për lirinë
Për lirinë dhe për Shqipërinë

Bëhuni gati thërisnin trimat
U dogjohenin bërtimat.

S'dinin shkijet nga të ia mbajnë
plumbat u vinin nga ç'do anë.

Për ty shkruhet kjo poezi
Oj e bukura Shqipëri.

- Poezi nga Erblina Gashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 4