Erblina Gashi Poezi
Erblina Gashi

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nëntori

Më 28 Nëntorë
Dita e flamurit tonë,
Dhe nëna Shqipëri
U bë me pavarësi,


Oj , Marigonë,
Më 28 Nëntorë,
Ia dhurove flamurin
Ismail Qemalit tonë.


O,Ismail Qemal,
Ti në Vlorë,
E ngrite flamurin tonë,
Pa u lodhë.

- Poezi nga Erblina Gashi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 2