Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Tema: Poezi Për Stinët

Pranvera

Na erdhi pranvera
Me dhutara gëzim plotë
Zogj të hareshëm këndojnë këngë mirëseardhje,
Bletë gumëzhijnë për nektarin e ëmbël
Zoti ari zgjohet prej gjumit
Dhe zana flutura fluturojnë tërë
Dhe gjithçka ndodh në pranverë
Se është stinë e mrekullueshëm

- poezi nga Erblina Syla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet