Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për Pranverën


Pranvera

Na erdhi pranvera
Me dhutara gëzim plotë
Zogj të hareshëm këndojnë këngë mirëseardhje,
Bletë gumëzhijnë për nektarin e ëmbël
Zoti ari zgjohet prej gjumit
Dhe zana flutura fluturojnë tërë
Dhe gjithçka ndodh në pranverë
Se është stinë e mrekullueshëm

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0