Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për Vendlindjen


Larg Vendlindjes

Është keq të të ikësh nga mëmëdheu,
Sepse një pjesë e saj qëndron në zemrat tona
Largimi nga ajo duket si një pjesë e zemrës është varrosur
Atdheu është ajo që na ka mbajtur gjallë.

Ajo është dëshmitare e luftërave që kanë bërë shqiptarët
E lotëve të nënave që dershen për personat e familjes
Që vdiqën pa faj e me nder,
Pra atdheu është I shejntë.

Se pa të jemi të humbur dhe të turpëruar
Dhe s'kemi pse frikohemi prej armikut
Se me atdhe jemi të mbrojtur.

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0