Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Trimërie


Shqiptarët

Shqiptarët janë mbrojtës të atdheut
Janë krenaria jonë
Arsyeja dhe qëllimi që ne jetojmë
Dëshmitarë që kuntribuan për shpëtimin e atdheut
Luftëtar sypatrembur si luan në xhungël
Të them se shqiptarëve duhet të jemi mirënjohës
Sepse ata janë arsyeja e vetme që ne jemi gjallë.

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0