Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për Familjen


Familja Ime

Ne familjen time,
Gjeta ngrohtesi,
Gjeta edukim,memorie,gezim
trishtim,harmoni,gjithqka
Edhe dashuria nuk mungonte
Loja ishte e pandashme
libri si pjese e jetes sime
prej familjes perjetova harmoni e gezim
trishtim dhe lendime
pra une e dua familjen time
se me nuk do ta shoh me
se deri atehere do kem krijuar familjen time
e nene e baba sdo jene me
ata do kene ikur nga kjo bote
sikurse zogjte qe ikin nga foleja e tyre

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0