Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Pasioni

Pasioni banon mbrenda nesh,ne gjume,pergjon,...Dhe megjithate te padeshiruar dhe te papritur do te ekzistoj,dhe do ti hap gryket dhe do te qaj,...Dhe cka tjeter do te kete mbetur?!
Pasioni eshte burimi i momenteveme te mira,kenaqesia e dashurise,qartesia e urrejtes dhe ekztasi i dhimbjes...Pasioni mund te te lenfoj thelle..Nese ne mund te jetojme sinqerisht duke e ditur paqen.Por ne do te ishim qenie te zbrazeta,dhome ta zbrazeta e te pajete,te zeza dhe te padobishem...
Pa pasion mund te kishim vdekur...

- Ese nga Erblina Syla


- U dërgua nga Maddona Marley -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0