Erd1
Erd1
Erd1
  • Emri i Vërtetë:
  • Erdi Xhemollari:
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Korrik 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: reggae
Erd1 është këngëtar. Erdi Xhemollari (lindur më 18 korrik 1998), i njohur profesionalisht si Erd1 është një DJ shqiptar dhe Producent nga Tirana.

Në fillim të janarit të vitit 2019 ai lëshoi ​​"Smack That", një këngë që ribëhet nga bashkëpunimi zyrtar midis Akon dhe Eminem. "Smack That" ishte një këngë e vetë-lëshuar që i dha Erd1 një ekspozim të madh në të gjithë botën, kryesisht në Rusi dhe Ukrainë. Dalja e parë e madhe e Erd1 ishte në Shqipëri - "Colour Day Festival" në 18 maj 2019. Më vonë ai filloi të merrte pjesë në më shumë ngjarje dhe shfaqje në të gjithë Shqipërinë.
Në nëntor 2019 ai vendosi të krijojë label-in e tij, që quhet ButtonPlay Records.

Më datë 4 Prill 2020, Erd1 & Shockman publikojnë videoklipin "Party Drip".

Një muaj më vonë ai lëshoi ​​"Fuego" që është një bashkëpunim me Aire Urbano. U kthye në një tingull për komunitetin TikTok për të kërcyer dhe për të bërë video. Në 17 korrik, Erd1 lëshoi ​​bashkëpunimin e tij me BLVCKJACK që është një reper rus. Duke përzier meloditë e Erd1 me aftësitë e reperit BLVCKJACK, ata krijuan një këngë të stilit Slap House që quhet "Numbers".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0