A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Babai Im

si zog i vogel
po rri i vetmuar
rri dhe pres une
babin ate per te takuar

te lutem ty o babi
ti mos u largo se une
jetim nuk jam
zemra per ty me qan,

i pafajshm jam
jam krijese e perendise
se te kam sjelle une ty
lumturi ne shprit,

keto duart e mia
babin ledhatojne
syt e tij te perlotur
si diamant i shkelqejne

ato fjalet e tua une
kurre si haroj

keto fjale te embla
nga zemra ime ty po ti kushtoj
me sy te perlotur
per babin tim po lotoj

- poem written by Erdonit Kelmendi


- Submitted by erdoniti -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  29

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019