Ergest Lapi
Ergest Lapi

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Ergest Lapi është një këngëtar dhe dj dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Ergest Lapi eshte nje Dj qe prej vitit 2002 dhe se fundmi ka shfaqur interes dhe deshire per te Hyre ne tregun Muzikor si Kengetar. Muzika eshte hobi i tij edhe pse ai ka studiuar per Inxhinieri Mjedisore. Ne repertorin e tij shihet qarte ritmet Komerciale Folk. Ne bashkepunim me Producentin Mario Bregu kane sjelle disa Materiale shume interesante te cilat jane pelqyer shume edhe nga ndjekesit ne Platformat Muzikore. Gjithashtu ai eshte Admini...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje
Komente 8