Ergest Lapi
Ergest Lapi
Ergest Lapi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Ergest Lapi është këngëtar dhe dj. Ergest Lapi eshte nje Dj qe prej vitit 2002 dhe se fundmi ka shfaqur interes dhe deshire per te Hyre ne tregun Muzikor si Kengetar. Muzika eshte hobi i tij edhe pse ai ka studiuar per Inxhinieri Mjedisore. Ne repertorin e tij shihet qarte ritmet Komerciale Folk. Ne bashkepunim me Producentin Mario Bregu kane sjelle disa Materiale shume interesante te cilat jane pelqyer shume edhe nga ndjekesit ne Platformat Muzikore.

Gjithashtu ai eshte Administrator i Kompanise Lider ne treg, Ges-T Sound e cila merret kryesisht me pjesen audio vizive per evente te ndryshme dhe kryesore dasmat ne sezonin veror.

Më datë 2 Shtator 2020, Ergest Lapi publikon videoklipin "Shoqeria Ime". Muzika e këngës u punua nga Vani Rushiti, teksti u shkrua nga Vojsava Alia, ndërsa për orkestrimin u kujdes Vani Rushiti.

Më datë 29 Shtator 2020, Ergest Lapi publikon videoklipin "Nena Shqipetare". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu, ndërsa teksti u shkrua nga Ergest Lapi.

Më datë 25 Nëntor 2020, Ergest Lapi publikon videoklipin "Puthem Pa Te Puthur". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Krenar Seiti.

Më datë 2 Korrik 2021, Ergest Lapi publikon videoklipin "Xhan Xhan". Muzika e këngës u punua nga Mario Bregu & Ergest Lapi, ndërsa teksti u shkrua nga Ergest Lapi.

Më datë 10 Qershor 2022, Ergest Lapi publikon videoklipin "I Lutem Henes". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Ergest Lapi.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 8