Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi - Jete Me Halle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

[REF.]
Dale dale dale me ngadale
Dale dale dale jete me halle
Dale dale dale me ngadale

[Mario]
Prit pak
Zemër hajt ti luj ti luj e flasim bashkë
Prit pak
Çfarë të bëj për ty, të dy të rrim këtë natë
Prit pak
Zemër hajt ti luj ti luj e flasim bashkë
Prit pak
Veç k'të natë të dy

[Gesti]
Hajde hidhë një valle
Vajzë moj nazemadhe
Hajde hidhë një valle
Na terbove fare

[REF.]
Dale dale dale me ngadale
Dale dale dale jete me halle
Dale dale dale me ngadale

[Mario]
Prit pak
Sot po deshe ti dhe zemrën do ta jap
Prit pak
Veç k'të nat të dy, të dy ta djegim flakë
Prit pak
Sot po deshe ti dhe zemrën do ta jap
Prit pak
Veç k'të nat të dy

[Gesti]
Hajde hidhë një valle
Vajzë moj nazemadhe
Hajde hidhë një valle
Na terbove fare

[REF.]
Dale dale dale me ngadale
Dale dale dale jete me halle
Dale dale dale me ngadale

[REF.]
Dale dale dale me ngadale
Dale dale dale jete me halle
Dale dale dale me ngadale


Ky tekst u dërgua nga MateoErgest Lapi & Mario Bregu
Publikimi: 30/12/2020
Muzika: Mario Bregu
Teksti: Aurel Thellimi
Orkestrimi: Mario Bregu
Klarinet: Ervis Kasemi
Mg ProductionErgest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi - Jete Me Halle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Jete Me Halle".
3. Video është e këngës "Jete Me Halle", por nuk këndohet nga Ergest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergest Lapi:


Komente 0