Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergest Lapi - Rritu Karajfile Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

( 2 herë )
Ç'më mbiu një karajfile
Jashtë e brënda moj derës o
Moj jashtë e brënda moj derës o

( 2 herë )
Rritu, rritu moj karajfile
Sa të të marr erën o
Moj sa të të marr erën o

( 2 herë )
Ç'e gjeti babanë tënd moj
Që të rri të mërzitur o
Moj që të rri mërzitur o

( 2 Herë )
Djali që të mori ty moj
Luçi hape derën o
Moj Luçi hape derën o


Ky tekst u dërgua nga MateoErgest Lapi
Publikimi: 05/05/2020
Klarinete: Ervis Kasemi
Tastiere,vokal: Ergest Lapi (Ges-T Dj)
Mix-Master: Mario Bregu
Interstreet Recordings (On Behalf Of Ergest Lapi);Ergest Lapi - Rritu Karajfile
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Rritu Karajfile".
3. Video është e këngës "Rritu Karajfile", por nuk këndohet nga Ergest Lapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergest Lapi:


Komente 0