Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi - Sy Larushe Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kur ma hidhje vallen. 2x
Vallen me ngadalë
Balluket e tua, të binin mbi ballë

O mëndjen se çma prishe. 2x
Po më bën të vuaj
Aman moj sylarushe
Ti me mu mos luaj me mua

Po kur më shkon në krua. 2x
Aman me mbush ujë
Kokën posht e mbaje moj
Prej meje kishe turp

O mëndjen se çma prishe. 2x
Po më bën të vuaj
Aman moj sylarushe
Ti me mu mos luaj me mua


Ky tekst u dërgua nga GestiMario Bregu & Ergest Lapi
Publikimi: 23/05/2020
Orkestrimi: Mario Bregu
Klarinete: Ervis Kasemi


Ergest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi - Sy Larushe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Sy Larushe".
3. Video është e këngës "Sy Larushe", por nuk këndohet nga Ergest Lapi, Mario Bregu & Ervis Kasemi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergest Lapi:


Komente 1