Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergest Lapi - Shoqeria Ime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Ref
Mblidhuni ju shoket e mi
Te ma hiq i mallin tim
Mblidhuni ne dasmen time
Shoqeri me shume kujtime

Strofa 1
Mezi prita kete dit
S'shtyhet jeta duke prit
Vjen shoqnia me Gezime
Ne nje ze "ne trashegime"
Vjen shoqnia me gezime
Ne nje ze ne trashegime

Ref
Po ku jeni shoket e mi
Te ma hiqni mallin tim
Mblidhuni me dasmen time
Shoqeri me shum kujtime

Strofa 2
Kercejne valle dore per dore
Me tradita me zakone
Se jam sot i dashuruar
Me shoqeri duke festuar
Se jam sot i dashuruar
Me shoqni duke festuar

Ref...


Ky tekst u dërgua nga GestiErgest Lapi
Publikimi: 02/09/2020
Muzika: Vani Rushiti
Teksti: Vojsava Alia
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Ervis Kasemi


Ergest Lapi - Shoqeria Ime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Shoqeria Ime".
3. Video është e këngës "Shoqeria Ime", por nuk këndohet nga Ergest Lapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergest Lapi:


Komente 0