Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergest Lapi - Nena Shqipetare Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Nena Shqipetare
Stofa 1
Eh moj nena shqipetare
Ty kurbeti po te tret
Gjithmone ti ngele me Halle
Femijet tek shkalla pret X2

Ref
Syt e tu mbushur me lot
Nga meraku dhe nga malli
Dit perdit lutesh per ta
Mezi pret te vij behari. X2

Strofa 2
Kur te kthehen te qesh zemra
Mbushin plot perplot shtepine
Prape nje dite ata largohen
Te lene vetem me merzine

Ref
...


Ky tekst u dërgua nga GestiErgest Lapi
Publikimi: 29/09/2020
Muzika: Mario Bregu
Teksti: Ergest Lapi
Klarinet: Ervis Kasemi
Kitare: Fabian Metkaj
Kitare & Bass: Viktor Rushiti
Mix & Master: Vani Rushiti
Video Produksioni: Erpi
Edit: Studio AlketErgest Lapi - Nena Shqipetare
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nena Shqipetare".
3. Video është e këngës "Nena Shqipetare", por nuk këndohet nga Ergest Lapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergest Lapi:


Komente 0