Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ergi Dini - Granada
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Granada".
3. Video është e këngës "Granada", por nuk këndohet nga Ergi Dini.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ergi Dini - Granada Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

18/04/2013

2013-04-17T23:00:07+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Granada" kënduar nga Ergi Dini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 11 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
11

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gjergj Sulioti - Granada

Granada, tierra soñada por mí
Mi cantar se vuelve gitano cuando es para tí
Mi cantar hecho de fantasía
Mi cantar flor de melancolía
Que yo te vengo a dar.
Granada,
Tierra ensangrentada
En tardes de toros.
Mujer que conserva el embrujo
De los ojos moros;
Te sueño rebelde y gitana
Cubierta de flores
Y beso tu boca de grana
Jugosa manzana
Que me habla de amores.
Granada manola,
Cantada en coplas preciosas
No tengo otra cosa que darte
Que un ramo…

Frederik Ndoci - Granada

Granada, tierra soñada por mí,
Mi cantar se vuelve gitano cuando es para ti,
Mi cantar, echo de fantasía,
Mi cantar, flor de melancolía
Que yo te vengo a dar.

Granada, tierra ensangrentada en tardes de toros,
Mujer que conserva el embrujo de los ojos moros,
Te sueño rebelde y gitana, cubierta de flores,
Y beso tu boca de grana, jugosa manzana
Que me habla de amores.

Granada, manola, cantada en coplas preciosas,
No tengo otra cosa que darte que un ramo de rosas,
De rosas de suave fragancia
que le dieran marco
a la virgen morena.
Granada tu tierra está llena
De lindas mujeres,
de sangre y de sol.
Më Shumë Këngë Nga Ergi Dini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë