Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Ergin Brahimi - Shpresoj  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/09/2006

2006-09-01T00:00:00

Pjesëmarrëse në

Mikrofoni I Artë 2006
Shpresoj...

Intro
Me gjithë mend, jam mërzitë,
jam molisur nga zjarri që n’zemër kam..!
por shpresoj në një ditë,
do mund terrin dhe ferrin përballë që kam,
shpresoj, shpresoj...

I
Me t’vërtet jam mërzitë,
jam molisur nga zjarri që n’zemër kam..!
por shpresoj në një ditë,
nga kurajo dhe shpresa për jetë që kam.

II
Do të tjetërsohem një ditë..,
do rilindë një ditë,
dhe ky zjarrë gjatë s’do më mbajë...

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...

III
Me gjithë mend do i’a dal,
do venitem dhe do veproj si i marrë,
dhe shpresoj në një ditë,
do mund terrin dhe ferrin përballë që kam.

IV
Do të tjetërsohem një ditë..,
do të vijë ajo ditë,
dhe ky zjarrë gjatë s’do më mbajë...

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...

Ura
Vetja ime do ngadhënjej,
për atë Zot që jetë më dha
...s’dua të ndihem si në ferr.!

Refreni
Shpinën botës do i’a kthej,
dhe me vete s’ka kurrë për t’më marë!?
vetja ime do ngadhënjej si kurrë më parë!,
dhe do mburrem fitimtar...


Ky tekst u dërgua nga  edmond
Më Shumë Këngë Nga Ergin Brahimi:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet