Më mbaj mend (për 1 muaj)

Grupi Ergjëria

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9
BIOGRAFIA: Grupi Ergjëria është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Mbas vitit 1995 Grupi i të rinjve Gjirokastër u nda në dy Grupe, Grupi Ergjëria dhe Grupi Argjiro. Grupi Ergjëria nga 1995-2000 marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës - Jani Hysi,Kastriot Vishe iso - Lili Çenko,Fitim Çenko,Latif Koli. Grupi Ergjëria nga 2000-2003 marrës - Arian Shehu kthyes - Agron Çeli hedhës - Mejdi Meta,Xhevair Guçe iso - Hasan Xhiku,Bajo Koli. Grupi Ergjëria nga 2003-2006 marrës - Arian Shehu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Kurora Labe

Grupi Polifonik I Bençes

Jehona Labe

Grupi Polifonik I Dukatit

Grupi I Pleqve Të Himarës

Ansambli Çipini

Grupi Polifonik I Mallakastres

Polifonia Labe

Violinat E Lapardhasë

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Tags: Ergjeria, Grupi Ergjëria


Komente mbi këtë artist