Grupi Ergjëria

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6
BIOGRAFIA: Grupi Ergjëria është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore polifonike. Mbas vitit 1995 Grupi i të rinjve Gjirokastër u nda në dy Grupe, Grupi Ergjëria dhe Grupi Argjiro. Grupi Ergjëria nga 1995-2000 marrës - Arian Shehu kthyes - Mehmet Vishe hedhës - Jani Hysi,Kastriot Vishe iso - Lili Çenko,Fitim Çenko,Latif Koli. Grupi Ergjëria nga 2000-2003 marrës - Arian Shehu kthyes - Agron Çeli hedhës - Mejdi Meta,Xhevair Guçe iso - Hasan Xhiku,Bajo Koli. Grupi Ergjëria nga 2003-2006 marrës - Arian Shehu ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare
Këngët:

» Dërgo Një Këngë »

Kenge Gjirokastrite
Nur Baba Selimi
Më Vjen Mall Për Tepelenë
Xullufeja Pëndë Korbi
Do Të Tretem


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi Polifonik I Mallakastres

Grupi I Pleqve Të Himarës

Jehona Labe

Polifonia Labe

Grupi Polifonik I Bençes

Grupi Polifonik Kolonjë, Gjirokastër

Violinat E Lapardhasë

Ligji Rruges

E'7

Kadenca Dhe Naseri


Tags: Ergjeria, Grupi Ergjëria

Krijo Një Kartolinë