Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Ergys Estrefi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  15
 • Vendlindja:
 • Tirane 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Itali 
 • Mosha:
 • 40 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ergys Estrefi është një këngëtar i njohur. In Italia dal 1994 ESPERIENZA MUSICALE Serate live, band e pianobar. In attivo dal 2005 con una media di 2 serate o 3 a settimana, nei locali e nelle feste del Verbano Cusio Ossola . Esperienze in Svizzera e in Albania con una folk band albanese in collaborazione con musicisti italiani Al momento continuo a studiare chitarra e canto MAESTRI e SCUOLE Maestro Vocal: Maddalena Coragli Federica Guglielmi Maestro di musica d’insieme: Ramb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »Artistë Të Ngjashëm:

Gjergj Hila

Edmond Nikolla

Julian Lekocaj

Gezim Myshketa

Julian Mustafa

Altin Basho

Albi Nako

Claudio La Regina

Hysen Smajli

Astrit Bejta


Tags: Ergys Estrefi

Ergys Estrefi në Kartolina:

Të Gjitha Kartolinat

Krijo Një Kartolinë


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet